Wizyta pielęgniarki

17 lutego, w ramach realizacji bloku tematycznego „Poznajemy różne zawody”, oraz zagadnień z zakresu preorientacji zawodowej i doradztwa zawodowego, przybył do nas niecodzienny gość – pani pielęgniarka, Iwona P. z  Ośrodka Zdrowia w Dziekanowie.

Podczas spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III   miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.  Uczniowie mogli także użyć samodzielnie materiałów i przedmiotów używanych przez pielęgniarkę w trakcie codziennej pracy, czyli stetoskopu, ciśnieniomierza, gazików i plastrów.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw.

Ponadto dzieci, odpowiadając na pytania gościa, wykazały się znajomością zasad codziennej  higieny i zdrowego stylu życia. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy za wizytę i za „odczarowanie” lęku niektórych dzieci przed przedstawicielami zawodów medycznych.

Opracowała: A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.