Wizyta pielęgniarki

17 lutego, w ramach realizacji bloku tematycznego „Poznajemy różne zawody”, oraz zagadnień z zakresu preorientacji zawodowej i doradztwa zawodowego, przybył do nas niecodzienny gość – pani pielęgniarka, Iwona P. z  Ośrodka Zdrowia w Dziekanowie.

Podczas spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III   miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.  Uczniowie mogli także użyć samodzielnie materiałów i przedmiotów używanych przez pielęgniarkę w trakcie codziennej pracy, czyli stetoskopu, ciśnieniomierza, gazików i plastrów.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw.

Ponadto dzieci, odpowiadając na pytania gościa, wykazały się znajomością zasad codziennej  higieny i zdrowego stylu życia. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy za wizytę i za „odczarowanie” lęku niektórych dzieci przed przedstawicielami zawodów medycznych.

Opracowała: A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu