ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU- KONKURS PLASTYCZNY

„Mam autyzm,

Mnie się nie leczy….

Mnie się uczy, jak żyć w świecie

do którego nie pasuje.

Terapie są moją nauką….A Twoja

miłość, tolerancja i akceptacja,

to najlepsza terapia jaką możesz mi ofiarować.”

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku w ramach solidarności z osobami z autyzmem zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „ Nie naprawiaj mnie nie jestem zepsuty”. Głównym celem konkursu, było pogłębienie wiedzy o autyzmie, tolerancji wobec osób ze spektrum, oraz umiejętności wyrażania emocji. Do wyrażenia artystycznej ekspresji nawiązującej do tematyki konkursu zaprosiłam uczniów klasy I-III, oto główni laureaci:

I miejsce – Adam Staręga

II miejsce – Lena Krukowska

III miejsce – Zuzanna Sarzyńska

Wyróżnienia: Maja Kamińska, Kacper Barczuk, Wiktoria Borusiewicz, Nikola Tyburek

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Oprócz konkursu plastycznego w klasach I-III w Oddziale Przedszkolnym  w ramach obchodów tego dnia „Biedronki” ubrały się na niebiesko, obejrzały film edukacyjny przybliżający im  w zrozumiały dla nich sposób temat autyzmu i wykonały piękne niebieskie motyle. Wspólnie wykleiły nimi wielkie niebieskie serce, które do tej pory zdobi ich salę przedszkolną.

Opracowały : A. Pałys, A. Koziej.