Czekoladowy Autobus

Dnia 29.03 do naszej szkoły przyjechał niezwykły Czekoladowy Autobus.  Jedyny taki w Polsce a do tego magiczny, bo za jego pośrednictwem dzieci przeniosły  się w czekoladowy świat. W warsztatach tworzenia czekoladowych pyszności uczestniczyli uczniowie Oddziałów Przedszkolnych i klas 1-3. Była to okazja do obejrzenia owoców kakaowca oraz poznania ciekawostek na temat czekolady i technik jej przygotowania. Nie mogło zabraknąć również degustacji płynnej czekolady i jej wyrobów. Dzieci zamieniły się w prawdziwych mistrzów cukiernictwa ubierając czapki oraz fartuszki, tworzyły czekoladkę w wybranym przez siebie kształcie, rysowały i ozdabiały czekoladowe obrazki, które potem zabrały ze sobą.

Na koniec wizyty w Czekoladowym Autobusie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, a każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Opracowała: A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu