Wycieczka do Hrubieszowa

Dnia 21 marca 2023r w ramach umowy z Teatrem Muzycznym Forte odbyła się wycieczka do Hrubieszowa na spektakl muzyczny, pt.: ,,Dzwonnic z Notre Dame”. Brały w niej udział dzieci z  Oddziałów Przedszkolnych A i B, oraz uczniowie klas I – III, oraz opiekunowie p. Gertruda Kasprzak, p. Jolanta Słupska, p. Barbara Czupryńska, p. Agata Koziej i p. Anna Pałys.

Przed spektaklem odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Hrubieszowie, tam uczniowie rozwijali zainteresowania czytelnicze, kształtowali umiejętności współdziałania oraz utrwalali nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Po wizycie w bibliotece spacerkiem udaliśmy się do Hrubieszowskiego Domu Kultury na spektakl. Tam uczniowie podnosili swoje kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze, mięli kontakt ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwiali się na piękno kultury i estetyki żywego słowa.

Ostatnim punktem wycieczki był poczęstunek w pizzerii ,,Kozacka” w Hrubieszowie. Tam uczniowie kształtowali postawę publiczną i poprawną sztukę komunikacji interpersonalnej.

Wycieczka wzbogaciła bagaż kulturalnego zachowania się młodych ludzi poprzez aktywny udział w każdym z punktów wycieczki.

Opracowała: Gertruda Kasprzak.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu