Zajęcia z Robotyki Lego

W dniu 13.04.2023 w Oddziale Przedszkolnym Biedronki miały wyjątkowych gości. Pani Dorota i pani Wiktoria – instruktorki,  przeprowadziły ze starszakami Zajęcia Edukacyjne z Robotyki z wykorzystaniem klocków Lego.

W trakcie ich trwania dzieci mogły poznać na miarę swoich możliwości podstawy fizyki, zastosowanie dźwigni i przekładni zębatej, podstawy programowania. Zajęcia te były prowadzone z wykorzystaniem tabletów i zestawu klocków Lego Wedo 2.0. Dzieci najpierw poznały zasady pracy w trakcie zajęć, następnie pod okiem gości konstruowały roboty i uruchamiały swoje dzieła za pomocą tabletu.

Oprócz wielu pozytywnych emocji zajęcia te umożliwiły naszym uczniom doskonalenie posiadanych umiejętności matematycznych, logicznego myślenia, analizowania, rozwój wyobraźni, pracy etapowej według instrukcji.

Chłopcy i dziewczynki byli bardzo zainteresowani taką formą  zajęć. Finalnie wykonane ruchome roboty, które poruszały się, będąc kierowane przez dzieci dały im dużo satysfakcji.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zostało zakończone wręczeniem podziękowań dla naszych gości, oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy za wizytę.

Opracowała: A. Koziej.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu