Wycieczka do “Farmy Iluzji”

“Farma Iluzji” to  jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Uczniowie Oddziału Przedszkolnego B i poszczególni uczniowie klas: I-III, IV, V, VI, oraz VII uczestniczyli w niej 07 czerwca 2023 roku.

Uczestnikom towarzyszyło mnóstwo atrakcji min. latająca chata tajemnic, tunel zapomnienia, labirynt luster oraz pokój Amesa.

Na długo zapamiętane zostanie Główkowanie w Krainie Ślepych Zaułków, gdzie dzieci  musiały przejść przez siedem labiryntów o różnym stopniu trudności, wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Najwięcej wrażeń wywołały: Zatoka Piratów, gdzie można było nie tylko wykąpać się, a również prowadzić wykopaliska paleontologiczne i archeologiczne oraz wizyta w Strefie Drewnianych Łamigłówek, gdzie każdy miał możliwość sprawdzenia swojej zręczności czy zmysłu równowagi.

Podziwialiśmy również iluzyjne eksponaty takie jak: lewitujący kran, niemożliwy trójkąt, studnia nieskończoności, lewitujące piłeczki, ścieżka złudzeń, głowa na talerzu. Mrożąca krew w żyłach przeprawa tratwami przez Zaklęty Staw, zabawa w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie oraz przygody na Szlaku Trapera wzbudzały wiele emocji. Wizyta w Rezerwacie Smoków była dla wycieczkowiczów ogromnym przeżyciem, natomiast spacer przez lasek doświadczeń i ścieżkę złudzeń wprost na pole dmuchawców dostarczył wiele wrażeń.

Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem Wszyscy uczestnicy zadowoleni wrócili do swoich domów, ponieważ oderwanie się od szarej codzienności i przeniesienie w świat magii i imaginacji było niesamowitym przeżyciem. Odwiedzone miejsce okazało się nie tylko terenem pełnym atrakcji i ciekawostek, lecz również idealną okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz nabrania chęci do korzystania z życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej poniżej.

Opracowała: G. Kasprzak.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu