Czas zadumy i refleksji – wycieczka na cmentarz

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy tych którzy odeszli. Kultywując polską tradycję 31 października uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami: J. Słupską, G. Kasprzak i A. Pałys udali się na cmentarz parafialny w Szpikołosach, gdzie uczcili pamięć mieszkańców zamordowanych w szpikołoskim lesie w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie w skupieniu i zadumie odmówili modlitwę, zapalili znicze, ozdobili grób chryzantemą, oraz wysłuchali opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny. W czasie wycieczki dzieci poznały tradycję związaną z Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały jak należy zachowywać się na cmentarzu by nie zakłócać spokoju zmarłych. 

Opracowała: A. Pałys.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu