DZIEŃ PIŻAMY

Nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami 16 listopada przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień w Piżamach”, której pomysłodawcą jest FUNDACJA „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały na chorobę nowotworową.

Zakładając piżamy okazaliśmy wsparcie dzieciom, które spędzają w tym stroju długi czas na oddziałach onkologicznych. Celem Dnia Piżamy zorganizowanym w naszej szkole było zwrócenie uwagi na empatię wobec drugiego człowieka oraz podniesienie świadomości w zakresie chorób nowotworowych występujących wśród dzieci. To był wyjątkowy dzień, spędzony nie tylko na zabawie ale również na pomaganiu poprzez zbiórkę „cegiełek”. Łącznie udało się zebrać 565 zł 66gr. Pieniądze te zostały wpłacone na konto fundacji.

Pomaganie uskrzydla!

Opracowała: A. Dąbrowska