Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. 

W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uroczystość tę świętowaliśmy we wtorek 7 listopada. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy Minionka, piratów, wróżki, księżniczki, zwierzątka i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej. 

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego odwiedziły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniów z klas I-III. W bajkowych strojach czytały fragmenty „Kopciuszka”. W bardzo miłej atmosferze nasi najmłodsi uczniowie słuchali z zaciekawieniem i odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej bajki. Każdy uczeń w nagrodę otrzymał pamiątkową odznakę oraz słodki upominek.

Na korytarzu szkolnym bajkowa fotobudka zachęcała do wspólnego zdjęcia z koleżanką i kolegą z klasy.

W nagrodę, każdy przebrany uczeń otrzymał słodki upominek, pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Na koniec zrobiliśmy wspólne klasowe zdjęcia w bajkowych strojach.

Dzieci były zachwycone, a zabawa była świetna. Był to dzień pełen wrażeń. Przeniesienie naszej szkoły w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości.

 

Opracowała: K. Kasprowicz

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu