Spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt w Chełmie Panią Katarzyną Kalitą

,,Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka” 

 

Uczniowie, rodzice oraz pracownicy naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że los potrzebujących zwierząt nie jest im obojętny. W październiku, który obchodzony jest jako miesiąc dobroci dla zwierząt, w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę dla Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt. W ramach podziękowania 15 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Katarzyna Kalita, pracownik schroniska dla zwierząt  w Chełmie.  

Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.  
Podczas pogadanki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat funkcjonowania schroniska, wzbogaciły wiedzę na temat życia psów. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je należy karmić oraz jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom.  

Spotkaniu towarzyszyło przekazanie zebranej karmy, smyczy, kocy oraz zabawek dla bezdomnych psów przebywających w schronisku. Pani Katarzyna w imieniu swoim oraz pracowników schroniska wręczyła naszej szkole podziękowanie za wsparcie potrzeb ich czworonożnych przyjaciół. 

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.  
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za udział w tak szlachetnej akcji. Zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok.  

 

Opracowała: K. Kasprowicz 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu