Jasełka

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy w naszej szkole 21 grudnia 2023 roku za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Kolejny raz mieliśmy okazje przekonać się, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.

Pan Dariusz Tuz był odpowiedzialny za scenariusz, pan Łukasz Czupryński zadbał o oprawę muzyczną a pani Żaneta Szuptarska wraz z mężem przygotowała dekoracje. 

Po występie młodych aktorów wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i zasiedli do klasowych Wigilii.

 

Opracowała: Ż. Szuptarska.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu