Co słychać u Krasnoludków?

W ostatnim czasie nasi najmłodsi uczniowie z grupy Krasnoludki mieli wiele pracy przygotowywali się do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wykonali dla zaproszonych gości samodzielnie upominki. Pobyt w oddziale przedszkolnym to czas nie tylko zabawy ale również rozwijania zainteresowań dzieci i pierwsze próby nauki 🙂 . 

Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, podczas zimy, czym zajmują się ludzie wykonujący zawody tj. lekarz, rolnik, stolarz itp. Nie mogło również zabraknąć czasu na zabawę, która sprawia dzieciom najwięcej radości wspólne zabawy w kącikach tematycznych, układnie puzzli, kolorowanie daję możliwość na rozwijanie zainteresowań. Korzystaliśmy również z pojawiającego się słońca wychodząc na boisko szkolne. W miesiącu lutym „Krasnoludki” brały udział w kiermaszu Walentynkowym, w dniu walentynek ubrały się na czerwono i wykonały pracę plastyczną. Omawialiśmy także tematykę związaną z bajkami i baśniami, budząc tym samym zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Rozwijane były też umiejętności matematyczne dzieci : liczenie, klasyfikowanie, utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych oraz wiele innych zagadnień.

 

Opracowała: A. Dąbrowska 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu