„Mamo, tato, wolę wodę!”

Uczniowie z oddziału przedszkolnego z grupy młodszej 3-4 latków wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę!”, zainicjowanym w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W ramach programu realizowane były zajęcia edukacyjno-poznawcze, dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do programu, któremu towarzyszył Zdrojek i jego przyjaciele. Dowiedziały się jak ważna jest woda dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu małego człowieka. Nauczyły się również rozpoznawać oznaki pragnienia oraz ile wody jest w organizmie człowieka. Kolejnym zagadnieniem podczas realizacji projektu „Mamo, tato, wolę wodę!”, była ekologa zostały omówione zasady segregacji odpadów oraz czemu służy ich segregowanie a także dzieci przypomniały sobie czym jest recykling. Przedszkolaki wspólnie wykonały plakat- piramidę umieszczając na niej produkty zgodnie z zwartością cukru od największej do najmniejszej. Przykleiły też butelki z wodą co ma przypominać o częstym nawadnianiu się oraz piciu wody podczas spożywania różnych posiłków. Kolorowały ilustracje przedstawiające przyjaciół Zdrojka, ozdabiały kubeczki na wodę oraz wyklejały szablon kropli wody nakrętkami od butelek. Podczas realizacji projektu „Mamo, Tato, wolę wodę!” przedszkolaki z grupy Krasnoludki zdobyły wiele cennych informacji i umiejętności.

 

Opracowała: A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu