Dzień Języków Obcych

22 maja nasza szkoła zamieniła się w międzynarodową arenę, a to za sprawą Dnia Języków Obcych. Oddział Przedszkolny reprezentował Wielką Brytanię, Oddział Przedszkolny B Turcję, klasa I Ukrainę, klasa II Francję, klasa III Niemcy, klasa IV Hiszpanię, klasa V Włochy, klasa VI Chiny, klasa VII Japonię a klasa VIII Czechy. Uczniowie zaprezentowali stroje narodowe poszczególnych krajów, przedstawili najważniejsze informacje oraz wypowiadali się w różnych językach. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą dekorację klasy związaną z danym krajem. Miejsce pierwsze zdobyła klasa V, miejsce II klasa II, miejsce III klasa IV oraz wyróżnienie zdobył Oddział Przedszkolny A. Zwieńczeniem obchodów Dnia Języków Obcych był poczęstunek zawierający przystawki, dania główne i desery z różnych zakątków świata, przygotowany przez uczniów. 

Dzień Języków Obcych przygotowała pani Aneta Danilczuk oraz pani Żaneta Szuptarska, nagrody zostały ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

 

Opracowała: Ż. Szuptarska

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu