Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W odpowiedzi na zaproszenie Dyrekcji naszej szkoły w dniu 22. Października 2019 naszą placówkę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” wśród podopiecznych Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III.

Dzieci w czasie rozmowy z funkcjonariuszami Policji wykazały się znajomością zasad bezpiecznego ruchu pieszych na drodze, podstawowych znaków drogowych, oraz innych przepisów obowiązujących kierowców. W czasie spotkania najmłodsi poznali sposób zachowania się w sytuacji zagrożenia- w czasie ataku psa.  Goście ćwiczyli wraz z wychowankami pozycję „ bezpiecznego żółwia”. Policjanci uwrażliwiali także najmłodszych, by przypominali rodzicom o zasadach  bezpiecznej jazdy.

 Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, zostało zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem.  

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu