Pierwsze spotkanie z Biblioteką

W dniu 09.03.2020 uczniów Oddziału Przedszkolnego „B” odwiedziła pani Jolanta Słupska. Rozmawiała z dziećmi o książkach i skarbach w nich ukrytych- bajkach, baśniach i bajeczkach, encyklopediach i innych pozycjach książkowych. Pani Bibliotekarka omówiła z dziećmi także zasady dbania o książeczki, dzieci odpowiadały na zadawane przez gościa pytania, dotyczące budowy książki. „Biedronki” z zaciekawieniem obejrzały pozycje literatury dziecięcej przygotowane dla nich. W trakcie spotkania p. Jolanta przeczytała dzieciom utwór Jana Brzechwy „Kulturalna kwoka”, oraz zaprosiła dzieci do udziału w przygotowanym dla nich konkursie recytatorskim „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”. Kolejnym elementem spotkania była wizyta w bibliotece szkolnej i wypożyczenie przez dzieci wybranych pozycji książkowych. „Biedronki” wraz z wychowawczynią bardzo serdecznie dziękują za odwiedziny i wdrażanie do czytania pozycji literatur dziecięcej.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu