Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspomina się zmarłych. Święto ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na świecie. We Wszystkich Świętych wspomina się wszystkich zmarłych, którzy dostąpili łaski zbawienia. Święto ustanowiono przede wszystkim ku czci świętych anonimowych, niewyniesionych oficjalnie na ołtarze. Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia, a także w kolejnych dniach listopada wierni odwiedzają groby bliskich.

Klasa II dnia 29.10.2020 r. z racji nadchodzącego święta omawiała w sposób nietypowy, adekwatny do sytuacji będącej na Świecie zagadnienia związane z Dniem Wszystkich Świętych. Własnoręcznie zrobione lampiony były symbolem światła i pamięci jakie oddają znicze na grobach.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu