„ O Przyjaźni słów kilka….”

Oddziały Przedszkolne naszej placówki to nie tylko miejsce zabawy i nauki. W trakcie pobytu w przedszkolu u dzieci kształtowane są także normy wartości obowiązujące w grupie.
Podczas wrześniowych obchodów Dnia Głośnego Czytania w grupie starszej zaproszony gość- logopeda szkolny, pani Ewa Wasiak odczytała dzieciom książkę Roberta Kuśty „Przyjaciele” i porozmawiała z uczniami na temat przyjaźni.

W miesiącu październiku w czasie warsztatów plastycznych „Wazonik dla Przyjaciela” dzieci wykonały wazonik techniką mieszaną, tzn. na podstawie z masy solnej przyczepiały różnorodne materiały przyniesione z domu- koraliki, kryształki, kamyki , drobną fasolę. Po wykonaniu pracy dowiedziały się kto to jest przyjaciel i określały kogo uważają za przyjaciela. Dzieci poznały także znaczenie niektórych przysłów związanych z przyjaźnią np. „Prawdziwych przyjaciół poznaje
się w biedzie”, „Przyjaźń droższa pieniędzy”, „Prawdziwy przyjaciel to skarb”.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu