„ O Przyjaźni słów kilka….”

Oddziały Przedszkolne naszej placówki to nie tylko miejsce zabawy i nauki. W trakcie pobytu w przedszkolu u dzieci kształtowane są także normy wartości obowiązujące w grupie.
Podczas wrześniowych obchodów Dnia Głośnego Czytania w grupie starszej zaproszony gość- logopeda szkolny, pani Ewa Wasiak odczytała dzieciom książkę Roberta Kuśty „Przyjaciele” i porozmawiała z uczniami na temat przyjaźni.

W miesiącu październiku w czasie warsztatów plastycznych „Wazonik dla Przyjaciela” dzieci wykonały wazonik techniką mieszaną, tzn. na podstawie z masy solnej przyczepiały różnorodne materiały przyniesione z domu- koraliki, kryształki, kamyki , drobną fasolę. Po wykonaniu pracy dowiedziały się kto to jest przyjaciel i określały kogo uważają za przyjaciela. Dzieci poznały także znaczenie niektórych przysłów związanych z przyjaźnią np. „Prawdziwych przyjaciół poznaje
się w biedzie”, „Przyjaźń droższa pieniędzy”, „Prawdziwy przyjaciel to skarb”.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.