Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania 2020/2021”

W ramach obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych 28 października b.r. odbyła się trzecia  edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas II-III
,, Mistrz Czytania 2020/2021 ”.
Główny cel konkursu to promocja święta bibliotek w środowisku szkolnym oraz aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród najmłodszych uczniów.
W klasach II i III przeprowadzono eliminacje wstępne, w wyniku których wytypowano po trzech  reprezentantów. W finale konkursu uczniowie czytali teksty stanowiące fragmenty lektury szkolnej. W konkursie wzięło udział  6 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: p. Ż. Szymańska – Grochowiecka, p. A. Rapa i p. A. Burda wybrała spośród uczestników 3 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.

Tytuł Mistrz Czytania  otrzymała Martyna Zając z klasy II

Tytuł Wicemistrz Czytania otrzymała Emilia Prokop z klasy III

Wyróżnienie otrzymała Kamila Kasprzak z klasy III

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w  konkursie. Dzieciom życzymy przyjemnej lektury bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.