Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzieci z grupy młodszej „Smerfy” oraz grupy starszej „Biedronki” obchodziły Międzynarodowy Dzień postaci z Bajek, który obchodzony jest na całym świecie 05.11
w tym dniu przedszkolaki przeniosły się do krainy bajek i baśni. W tym wyjątkowym dniu uczniowie przebrani za postacie z bajek wykonywali przygotowane przez Wróżkę oraz Księżniczkę magiczne zadania dzięki, którym pomagały postaciom z bajek np. Kopciuszkowi oddzielając fasolkę białą od czerwonej aby zdążyła na bal. Na przedszkolaków czekały również zagadki,  zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz magicznego poczęstunku przegotowanego przez Jasia i Małgosię – babeczki z czekoladą, na dzieci czekał również przysmak Jednorożca- pianki marshmallow. Panie również przeniosły się w świat baśni pani Agata Koziej zamieniła się we Wróżkę , pani Angelika Dąbrowska w Królewnę. Ten dzień był wspaniałą przygodą dla naszych przedszkolaków.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań literaturą dziecięcą wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, bogacą słownictwo. Wybierajmy bajki !

Pasek narzędzi ułatwień dostępu