Pierwszy Dzień Wiosny

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

 

W dniu 19 marca w naszej szkole bardzo dużo się działo. Tradycyjnie, jak co roku żegnaliśmy Zimę oraz obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który bywa także nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki.

 W tym dniu uczniowie klas I-III, zamienili się w nauczycieli, natomiast pedagodzy usiedli w ławkach i stali się dziećmi. Mali nauczyciele perfekcyjnie swoim wyglądem i przygotowaniem do zajęć zrealizowali cel i oddali charakter tego dnia. W oddziałach przedszkolnych dzieci wykonywały prace plastyczne o charakterze wiosennym, omawiały zwiastuny Wiosny, brały udział w zajęciach muzyczno- ruchowych. Żeby dodatkowo podkreślić niezwykłość tego dnia uczniowie i pracownicy szkoły w ramach obiadu zjedli pyszną pizzę. Następnym punktem dnia było udanie się na boisko szkolne, gdzie spalono Marzannę- symboliczną Zimę, wykonaną przez uczniów klasy II.

W ramach obchodów Światowego Dnia osób z Zespołem Downa uczniowie starszej grupy przedszkolnej zostali uwrażliwieni na potrzeby osób z tym schorzeniem. Podczas rozmowy na ten temat przedszkolaki wykonywały “Skarpetkową Girlandę”. Aby podkreślić Celebrację tego dnia, uczniowie i pracownicy naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki nie od pary, oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia. Jak widać 19 marca był w naszej szkole dniem pełnym zajęć i pozytywnych emocji, uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

 

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.