Pierwszy Dzień Wiosny

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

 

W dniu 19 marca w naszej szkole bardzo dużo się działo. Tradycyjnie, jak co roku żegnaliśmy Zimę oraz obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który bywa także nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki.

 W tym dniu uczniowie klas I-III, zamienili się w nauczycieli, natomiast pedagodzy usiedli w ławkach i stali się dziećmi. Mali nauczyciele perfekcyjnie swoim wyglądem i przygotowaniem do zajęć zrealizowali cel i oddali charakter tego dnia. W oddziałach przedszkolnych dzieci wykonywały prace plastyczne o charakterze wiosennym, omawiały zwiastuny Wiosny, brały udział w zajęciach muzyczno- ruchowych. Żeby dodatkowo podkreślić niezwykłość tego dnia uczniowie i pracownicy szkoły w ramach obiadu zjedli pyszną pizzę. Następnym punktem dnia było udanie się na boisko szkolne, gdzie spalono Marzannę- symboliczną Zimę, wykonaną przez uczniów klasy II.

W ramach obchodów Światowego Dnia osób z Zespołem Downa uczniowie starszej grupy przedszkolnej zostali uwrażliwieni na potrzeby osób z tym schorzeniem. Podczas rozmowy na ten temat przedszkolaki wykonywały “Skarpetkową Girlandę”. Aby podkreślić Celebrację tego dnia, uczniowie i pracownicy naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki nie od pary, oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia. Jak widać 19 marca był w naszej szkole dniem pełnym zajęć i pozytywnych emocji, uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

 

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu