Wycieczka do Zwierzyńca

Dnia 18 czerwca 2021 roku klasy I-III i trzech uczniów z Oddziału Przedszkolnego  grupy B pojechali na wycieczkę do Zwierzyńca. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania ,,Kościoła na wodzie” do którego można było dojść szerokim mostem. Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu potocznie zwany “na wyspie” lub “na wodzie” jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Zwierzyńca i całego Roztocza. Ze względu na swoje malownicze położenie jest również najczęściej fotografowanym obiektem regionu.  Dzieci na moście podziwiały piękne łabędzie i karmiły kaczki tam pływające. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca, który przeniósł Nas w dawne czasy naszych dziadków, a mianowicie : ,,Zagrody Guciów”. Tam dzieci zapoznały się ze starymi nazwami i obyczajami, które w dzisiejszych czasach już nie funkcjonują, np.: strzecha, spichlerz, żarna, pająk, cedzak, zapiecek, pieczenie placów na płycie. Na  terenie obiektu, w otoczeniu pięknego krajobrazu, dzieci zasmakowały pieczonej kiełbaski z kija, którą same piekły przy ognisku. Po pysznym posiłku wyruszyliśmy dalej. Podziwialiśmy widoki Zwierzyńca z wieży widokowej, z której czasami można zobaczyć wędrujące tam konie. Następną atrakcją turystyczną było zwiedzanie rynku w Szczebrzeszynie, a mianowicie pomnika Chrząszcza. Tam dzieci zasmakowały pysznych lodów i deserów lodowych, odpoczywając, ciesząc się i robiąc sobie zdjęcia. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie dwóch muzeów, które znajdują się w Szczebrzeszynie przy restauracji ,,Klemens”. Zwiedzanie Muzeum Skarbów Ziemi i Morza było imponującą przygodą. Świetnie wyposażone muzeum poruszyło wszystkich uczestników wycieczki, każdy znalazł coś dla siebie. W  Muzeum Dawnych Rzemiosł, najbardziej aktywnymi słuchaczami były dziewczynki. Znajdowała się tam porcelana nawet z czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Najważniejszą atrakcją był ostatni wiatrak Roztocza (wiatrak typu koźlak, który obraca się wokół własnej osi) w pełni wyposażony oraz kuźnia kowalska. Końcowym etapem wycieczki był obiad w restauracji ,,Klemens”, gdzie uczniowie Naszej szkoły zachowali się wzorowo zjadając cały posiłek.
Z wycieczki do Zwierzyńca wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.

 

Opracowała: G. Kasprzak

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.