„Biedronkowe różności”

W Oddziale przedszkolnym „Biedronki” uczą się i bawią. Czas płynie a dzieci wykonywały różnorodne działania. Od lutego w naszej grupie przygotowywaliśmy Walentynki, odwiedził nas gość- p. Łukasz Czupryński, który zaprezentował dzieciom grę na kilku instrumentach,
one również próbowały swoich sił w tej dziedzinie.

W czasie obchodów pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole przedszkolaki przywitały Wiosnę występując w rockowym stylu z utworem Arki Noego „Nieidealna”. W ramach rozwoju zainteresowania obserwacjami przyrody i najbliższego otoczenia zakładały hodowlę hiacyntów i owsa.

W trakcie realizacji bloku tematycznego o zawodach, którego finałem było wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój wymarzony zawód”, dzieciom w czasie działań praktycznych został przybliżony zawód cukiernika- wykonywały rogaliki drożdżowe.

Jednak trzeba pamiętać, że pobyt w naszych oddziałach przedszkolnych to nie tylko nauka i praktyczne działanie, to również zabawa. Nasze sale pełne są układanek, klocków i innych zabawek wykorzystywanych bardzo chętnie w czasie zabawy swobodnej.

W ramach przygotowania do świąt, dzieci samodzielnie przygotowały kartki wielkanocne, które zostały rozesłane do rodzin naszych najmłodszych uczniów.

Opracowała: A. Koziej

Pasek narzędzi ułatwień dostępu