Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

M. Konopnicka

 

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Miło nam powiedzieć , że tym razem święto to było obchodzone nie tylko w naszych Oddziałach Przedszkolnych. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w obchodziliśmy je również w szkole.

Celem działań była popularyzacja literatury dziecięcej oraz czytelnictwa, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja społeczności uczniowskiej.  Wszyscy uczniowie i część grona pedagogicznego naszej szkoły przebrało się za  bohaterów ulubionych  bajek. Na naszym korytarzu można było spotkać księżniczki, wróżki, Krecika, zwierzątka, Batmana i wiele innych bajkowo- baśniowych postaci.
Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w bajkowych przebraniach odwiedziły Oddziały Przedszkolne, oraz klasy I-II  i przeczytały im „Piękną  i Bestię”. Sprawiło to maluchom dużo frajdy.   W bardzo miłej atmosferze nasi najmłodsi uczniowie słuchali z zaciekawieniem i odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej bajki.

W grupie Krasnoludków oprócz wizyty starszych uczniów i słuchania bajki, dzieci pomagały Kopciuszkowi oddzielając fasolę od ryżu, liczyły jabłka, oraz układały puzzle z różnymi bohaterami  bajkowymi. Biedronki natomiast rozwiązywały zagadki i pracując w grupach malowały farbami puzzle w rozmiarze XXL, na których ukryła się Wróżka i Kot w butach.

W nagrodę za wykazanie się wiedzą i umiejętnościami przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Obchody święta zakończyła wspólna zabawa taneczna.

 Na korytarzu szkolnym można było także zrobić sobie zdjęcie w bajkowej fotobudce przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszej szkoły w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji tego dnia. Wkrótce kolejna relacja ze szkolnych wydarzeń.

 

Opracowały: A. Koziej, A. Dąbrowska, K. Kasprowicz.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.