Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

M. Konopnicka

 

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Miło nam powiedzieć , że tym razem święto to było obchodzone nie tylko w naszych Oddziałach Przedszkolnych. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w obchodziliśmy je również w szkole.

Celem działań była popularyzacja literatury dziecięcej oraz czytelnictwa, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja społeczności uczniowskiej.  Wszyscy uczniowie i część grona pedagogicznego naszej szkoły przebrało się za  bohaterów ulubionych  bajek. Na naszym korytarzu można było spotkać księżniczki, wróżki, Krecika, zwierzątka, Batmana i wiele innych bajkowo- baśniowych postaci.
Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w bajkowych przebraniach odwiedziły Oddziały Przedszkolne, oraz klasy I-II  i przeczytały im „Piękną  i Bestię”. Sprawiło to maluchom dużo frajdy.   W bardzo miłej atmosferze nasi najmłodsi uczniowie słuchali z zaciekawieniem i odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej bajki.

W grupie Krasnoludków oprócz wizyty starszych uczniów i słuchania bajki, dzieci pomagały Kopciuszkowi oddzielając fasolę od ryżu, liczyły jabłka, oraz układały puzzle z różnymi bohaterami  bajkowymi. Biedronki natomiast rozwiązywały zagadki i pracując w grupach malowały farbami puzzle w rozmiarze XXL, na których ukryła się Wróżka i Kot w butach.

W nagrodę za wykazanie się wiedzą i umiejętnościami przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Obchody święta zakończyła wspólna zabawa taneczna.

 Na korytarzu szkolnym można było także zrobić sobie zdjęcie w bajkowej fotobudce przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszej szkoły w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji tego dnia. Wkrótce kolejna relacja ze szkolnych wydarzeń.

 

Opracowały: A. Koziej, A. Dąbrowska, K. Kasprowicz.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu