„ Ta, co nie zginęła…”

W dniu 09. Listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji przypadającej na 11 listopada 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Aby uczcić ten dzień uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali krótką część artystyczną. Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” miała miejsce recytacja wierszy i śpiew pieśni patriotycznych.  

Celem uroczystości było kształtowanie pośród uczniów postawy patriotycznej, szacunku do symboli narodowych jak i poczucia przynależności narodowej. Oprócz tego była to pouczającą lekcja historii i patriotyzmu oraz jeden ze sposobów pielęgnowania kultury i tradycji Polski. 

Uczniowie Oddziału Przedszkolnego „B”, oraz klas V-VIII pod kierunkiem p. Jerzego Pyca, p. Ł. Czupryńskiego oraz p. Agaty Koziej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Było  dostojnie i spokojnie. 

Bądźmy dumni z bycia Polakami. 

 

Opracowała: A. Koziej.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu