Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

22 listopada 2022r. w Oddziałach Przedszkolnych oraz w klasach I-VIII obchodziliśmy
Dzień Życzliwości, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, opiekuna SU p. Klaudię Kasprowicz oraz wychowawców Oddziałów Przedszkolnych, p. Angelikę Dąbrowską i p. Agatę Koziej. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu. Na korytarzu szkolnym stała tablica, do której uczniowie mogli przypinać karteczki z zapisanym samodzielnie „dobrym słowem”. Kolejną atrakcją było wylosowanie karteczki z dobrą myślą, która wywołała uśmiech u wielu osób. Dziewczynki z SU częstowały uczniów słodkościami przygotowanymi przez p. Agatę Koziej.
Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.
Ponadto z okazji Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą Uczennicę i Najsympatyczniejszego Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8. 

Najsympatyczniejszymi uczniami w szkole zostali:  

Kategoria I: klasy 1-3 

Kacper Barczuk, klasa 2 

Lena Krukowska, klasa 2 

Kategoria II: klasy 4-8 

Łukasz Adam Mysyk, klasa 6 

Klaudia Piszka, klasa 8 

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy od Samorządu Uczniowskiego.  

 

Przedszkolaki z grupy młodszej – „Krasnoludki” rozmawiały wraz ze swoją Panią o tym czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Dzieci wykonały plakat odbijając dłonie zamoczone w żółtej farbie w ten sposób powstało Słońce oraz zapisane zostały na nim skojarzenia związane ze słowem „Życzliwość”.

Starsze przedszkolaki – „Biedronki” obejrzały film edukacyjny na temat życzliwości, wykonały pastelowe uśmiechnięte minki. Podsumowaniem działań dzieci było wykonanie plakatu pt. „Życzliwość”, na którym zostały zapisane skojarzenia dzieci z tym słowem. Oprócz ubrań i akcentów w kolorze żółtym „Biedronki” nosiły w tym dniu opaski na rękę – wesołe kwiatki.

Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień było uwrażliwienie innych na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. 

Opracowała: K. Kasprowicz.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu