Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

22 listopada 2022r. w Oddziałach Przedszkolnych oraz w klasach I-VIII obchodziliśmy
Dzień Życzliwości, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, opiekuna SU p. Klaudię Kasprowicz oraz wychowawców Oddziałów Przedszkolnych, p. Angelikę Dąbrowską i p. Agatę Koziej. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu. Na korytarzu szkolnym stała tablica, do której uczniowie mogli przypinać karteczki z zapisanym samodzielnie „dobrym słowem”. Kolejną atrakcją było wylosowanie karteczki z dobrą myślą, która wywołała uśmiech u wielu osób. Dziewczynki z SU częstowały uczniów słodkościami przygotowanymi przez p. Agatę Koziej.
Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.
Ponadto z okazji Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą Uczennicę i Najsympatyczniejszego Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8. 

Najsympatyczniejszymi uczniami w szkole zostali:  

Kategoria I: klasy 1-3 

Kacper Barczuk, klasa 2 

Lena Krukowska, klasa 2 

Kategoria II: klasy 4-8 

Łukasz Adam Mysyk, klasa 6 

Klaudia Piszka, klasa 8 

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy od Samorządu Uczniowskiego.  

 

Przedszkolaki z grupy młodszej – „Krasnoludki” rozmawiały wraz ze swoją Panią o tym czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Dzieci wykonały plakat odbijając dłonie zamoczone w żółtej farbie w ten sposób powstało Słońce oraz zapisane zostały na nim skojarzenia związane ze słowem „Życzliwość”.

Starsze przedszkolaki – „Biedronki” obejrzały film edukacyjny na temat życzliwości, wykonały pastelowe uśmiechnięte minki. Podsumowaniem działań dzieci było wykonanie plakatu pt. „Życzliwość”, na którym zostały zapisane skojarzenia dzieci z tym słowem. Oprócz ubrań i akcentów w kolorze żółtym „Biedronki” nosiły w tym dniu opaski na rękę – wesołe kwiatki.

Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień było uwrażliwienie innych na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. 

Opracowała: K. Kasprowicz.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.