Warsztaty z dekorowania świątecznych pierniczków

Dzień 15.12.2022r dla klas I-III i Oddziałów Przedszkolnych A/B zaczął się bardzo słodko, świątecznymi warsztatami z dekorowania pierniczków a wszystko to dzięki wspaniałym Paniom z Centrum Integracji Społecznej w Mienianach. Spotkanie rozpoczęło się rozmową
o świętach Bożego Narodzenia, tradycji wypiekania pierników oraz pachnących składników ciasteczek. Dzieci ubrane w fartuszki wspólnie przesiewały mąkę oraz kolejno dodawały do niej kolejne składniki następnie własnoręcznie przygotowywały ciasto piernikowe rozwałkowując i odciskając je w foremkach. Dzieci dowiedziały się, że pierniki są nie tylko pyszne ale posiadają dodatkowo walory zdrowotne. Kolejnym etapem było samodzielne ozdabianie pierniczków lukrem, kolorową posypką, a później pakowanie ich do pudełeczek. Przez cały ten czas w tle przygrywała świąteczna muzyka, a dobry humor i chęci do zabawy nie opuszczały zgromadzonych nawet na chwilę. Fantazja i kreatywność dzieci nie miały granic. Był też czas na robienie wspólnych zdjęć na jednym z nich znajduje się przepis na świąteczne pierniczki, zatem zachęcamy do oglądania galerii zdjęć .

Wesołych i pachnących świąt!

Opracowały: A. Dąbrowska i A. Pałys

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu