Warsztaty z dekorowania pierniczków

Tydzień przed feriami klasy IV-VII brały udział w warsztatach dekorowania pierników, które poprowadziły wspaniałe Panie z Centrum Integracji Społecznej w Mienianach. Warsztaty rozpoczęły się od rozmowy na temat składników tych przepysznych ciasteczek. Uczniowie ubrani jak prawdziwi kucharze zaczęli od przygotowania ciasta na pierniczki, następnie wałkowali je oraz wykrawali piękne kształty. Kolejnym etapem warsztatów było lukrowanie oraz dekorowanie pierniczków. Nadszedł czas na pakowanie pięknie udekorowanych słodkości, które były prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Opracowała: M. Okońska.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.