Święto Pieczonego Ziemniaka

27.09.2023r. dzieci z klas I-III wyjechały na wycieczkę do Ślipcza. Wycieczka zorganizowana była w związku z obchodami Dnia Pieczonego Ziemniaka. Podczas warsztatów Pani Sylwia główny organizator  opowiadała o historii ziemniaka, sposobie jego uprawy, oraz zbiorze rośliny. Kartofel wystąpił również w roli głównej bohatera gier i zabaw sprawnościowych. Dzieci mogły samodzielnie, lecz pod czujnym okiem opiekunów wykopać i pozbierać bulwy ziemniaka na polu uprawnym. Dużo radości sprawiło również pieczenie w ognisku ziemniaków i kiełbasek, które z apetytem zjadły na świeżym wiejskim powietrzu. Po takiej porcji wrażeń i aktywnego spędzenia czasu w atmosferze pełnej humoru i zabawy  dzieci wróciły trochę zmęczone, ale bardzo szczęśliwe. Osobami odpowiedzialnymi za organizację wycieczki i opiekę nad dziećmi były panie:  Jolanta Słupska, Gertruda Kasprzak i Anna Pałys. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Opracowała: A. Pałys 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu