Uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej

W piątek, 17 listopada 2023 r. odbyło się ślubowanie Klasy Pierwszej.  Uroczystość miała wyjątkową formę – inscenizacji w formie stacji kolejowej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00. Na początku pierwszoklasiści zostali powitani przez przedstawiciela  SU – Gabrielę Jarmoszczuk.

Po powitaniu  pierwszoklasiści przedstawili inscenizację. Wcielili się w role pasażerów i obsługi kolejowej. W pewnym momencie na peron wjechał pociąg.
Był to pociąg do wiedzy   i umiejętności. Pierwszoklasiści wsiedli do pociągu i rozpoczęli podróż. W trakcie podróży poznawali tajniki nauki i zdobywali nowe umiejętności. Na końcu podróży pociąg zatrzymał się na stacji “Uczeń”. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Krzysztof Czupryński dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuje Cię na ucznia… ”

W uroczystości ślubowania uczestniczyli  również rodzice pierwszoklasistów.  Rodzice również złożyli przysięgę, że będą wspierać swoje dzieci w nauce i rozwoju.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Wielu rodziców wyraziło swoje zadowolenie z uroczystości. Podkreślali, że była ona bardzo podniosła i wyjątkowa.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Opracowała: Jolanta Słupska