,,Nie oceniaj- poznaj!” Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 4 kwietnia w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku w ramach solidarności z osobami z autyzmem nasi uczniowie ubrali się na niebiesko. Celem tego dnia było zwiększenie wiedzy naszego szkolnego społeczeństwa na temat problemów osób w spektrum Autyzmu i ich rodzin poprzez promowanie otwartości, empatii oraz zrozumienia dla innych.

W Oddziale Przedszkolnym  w ramach obchodów tego dnia „Biedronki” obejrzały film edukacyjny przybliżający im  w zrozumiały dla nich sposób temat autyzmu i wykonały wspólnie plakat. Odbijając dłonie umoczone w niebieskiej farbie na kartonie z narysowanym szkicem drzewka , który ozdobił ich salę przedszkolną.

Dzieci z grupy młodszej  „Krasnoludki” rozmawiały na temat Autyzmu, akceptacji i szacunku. Nie mogło również zabraknąć zajęć ruchowych – taniec z kolorowymi chustami. W dalszej części zajęć przedszkolaki pracowały sensorycznie, chodziły po ścieżce sensorycznej. Bawiły się folią bąbelkową ćwicząc stopy oraz palce u dłoni rozgniatając bąbelki. Na koniec wykonały tak jak starsza grupa wspólny plakat odbijając rączki pomalowane niebieską farbą na kartonie jako znak solidarności z osobami w spektrum Autyzmu.

 

Opracowała A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu