„Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Dzieci z grupy „Krasnoludki”  przystąpiły do udziału w projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” przygotowany  przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Projekt ma również na celu zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki edukacyjnej, zadaniem dzieci było zaobserwowanie skąd pochodzą  produkty ekologiczne i dlaczego tak je nazywamy. Przedszkolaki dowiedziały się  jak wygląda dzień rolnika oraz w jaki sposób należy hodować zwierzęta i rośliny aby za wykonywaną pracę rolnik otrzymał certyfikat dla swoich produktów. Zapoznały się również z Piramidą Żywienia, dowiedziały się jak należy się odżywiać aby być zdrowym i jaki wpływ ma aktywność fizyczna na nasze zdrowie. Następnie wspólnie wykonały z gotowych elementów taką piramidę.  W ciągi kilku dni projektu nasi najmłodsi uczniowie mieli również  okazje spróbować ekologicznych produktów tj. : jogurt, owoce, warzywa, miód, chrupki kukurydziane, mięta. Wykonali pracę plastyczną „Zdrowy talerz”. Kolejnym zagadnieniem projektu było kształtowanie właściwych nawyków higienicznych poprzez instruktarz prawidłowego mycia rąk oraz przypomnienie, że należy myć owoce i warzywa przed ich spożyciem. Aby przybliżyć dzieciom jak mydło działa na bakterie wykonaliśmy doświadczenie do wody z pieprzem dzieci wkładały palec nasmarowany mydłem mogły zauważyć , że pieprz „oddala się” od palca.

Na podsumowanie projektu „ Skąd się biorą produkty ekologiczne” dzieci założyły uprawę ekologicznych roślin. Zasadziły cebulkę na szczypiorek, mięte i pietruszkę a także zasiały kiełki słonecznika. Teraz wszyscy czekamy z niecierpliwością, aż nasze roślinki urosną!

 

Opracowała: A. Dąbrowska

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu